W jaki sposób wybrać czworonoga i co zakupić przed przybyciem zwierzaka do domu?

Świat, w jakim dziś żyjemy bez ustanku leci do przodu, co powoduje, iż w wielu wypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich potrzeb, jakie mają nasi czworonożni przyjaciele. Z tego także względu wybierając dla siebie czworonoga musimy zastanowić się czy odszukamy czas na to, by pies nie był nieszczęśliwy, samotny w stworzonym przez nas mieszkaniu. Weterynarze z pełnego świata sugerują, iż psy są stworzeniami, które czują szereg emocji, a także mają szereg pragnień, które każdy właściciel musi spełnić. Jeśli pragniemy, żeby stworzony przez nas pies był radosny musimy spełnić kilka warunków, które uczynią, że będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

W szczególe powinniśmy wiedzieć, iż świat czworonoga jest w całości przewidywalny, właśnie dlatego także należałoby już w szczenięcym czasie nauczyć go pewnych postępowań, dzięki jakim w następnej kolejności będziemy w stanie określić a potem spełnić wszelkie jego potrzeby. Nie zapominajmy też jego świat pieska jest też kontrolowany, to właśnie dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotyka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – przekonaj się na przytulanki dla psa sklep. To człowiek udomowił psa, wobec tego też z biegiem czasu stał się on gruntownie od niego zależny. Taka sytuacja sprawia, że jeśli mamy psa w domu oraz nie spełnimy jego wszystkich potrzeb, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie psa, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie zapytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów uważa, iż czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda oraz miska z jedzeniem. Nic bardziej mylnego, bowiem jeśli pies w wyniku frustracji oraz stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta sprawia, iż pies pożąda stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu naturalnego trybu życia. Jeżeli pies będzie czuł, iż jego potrzeby są spełnione, będzie po prostu w pełni szczęśliwy, a w głównej mierze w każdej sytuacji będzie on naszym przyjacielem.

You may also like...